Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден мигрант откако бил удрен од воз

Повторно железничка несреќа во регионот: Четири вагона излегоа од шини кај Црвенка

Доцна ноќеска, околу 23.18 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека на железничка пруга во атар на с.Негорци, гевгелиско,  товарен воз на Железници на Северна Македонија, кој сообраќал на релација Трубарево – Гевгелија, удрил во машко лице мигрант.

dobivaj vesti na viber

Притоа, лицето се здобило со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Гевгелија.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од ОВР Гевгелија.

Можете да прочитате

Приведен 18-годишник од Битола, кај кого е пронајден кокаин

(Видео) Османи и Агелер со заедничко видео-порака ја честитаа првата годишнина од Стратешкиот дијалог

ИПА Вело викенд „на точак, Охрид и Струга да видам“