Утрински Весник
Македонија

Во судар во Охрид мотоциклист заврши со тешки телесни повреди

Во судар во Охрид мотоциклист заврши со тешки телесни повреди

Вчера во 18.25 часот во СВР Охрид било пријавено дека на крстосница од ул.„Железничка“ со ул.„Абас Емин“ во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило  „мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од И.В.(47) од Охрид и мотоцикл „априлија“ со германски национални ознаки, управуван од Д.Д.(39) од Охрид.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата мотоциклистот Д.Д. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Охрид.

Можете да прочитате

Македонската Армија се засилува и модернизира – Голем конвој со воени возила вечерва пристигна во Македонија

utrinskilogin

АМСМ: Оштетена e оградата на мостот на Вардар, на патот кај селата Орешани – Таор

(Видео) Пет лица повредени, двајца потешко – епилог од несреќата на автопатот Тетово-Скопје