Утрински Весник
Економија

Стопанската комора организира бизнис дружење со најуспешните членки

20240630153324 Big 730x400 56.webp.webp

Стопанската комора на Северна Македонија, на иницијатива на претседателот на Комората Бранко Азески,  денеска во Скопје, организира пикник насловен „Бизнис дружење со најуспешните членки“.

Целта, како што наведуваат од Стопанската комора, е преку неформално дружење и пријатна атмосфера, да се разменат искуства, дилеми, предизвици со кои се соочуваат компаниите. 

Можете да прочитате

Ангеловска-Бежоска – Радев: Продолжува добрата соработка помеѓу Народната банка и централната банка на Бугарија

Азески и Мицкоски со директна поддршка за компаниите

Светска банка го поздрави нашето барање за пристапување во Единствената област за плаќање во евра