Утрински Весник
Македонија

Во рекордно време собрани 10 000 потписи за Пендаровски 

1709104615 Pendarovski.webp.webp

Во рекордно време, за неполни пет часа, собрани се 10 000 граѓански потписи за поддршка на кандидатурата за втор мандат на претседателот Стево Пендаровски, соопштија од Кабинетот на Претседателот Пендаровски.

Собирањето на потписите започна денеска, 3 март во 08.00 часот на територијата на целата држава и за неполни пет часа се собрани 10 000 потписи од граѓаните кои се потребни за поддршка на кандидатурата за претседател.

Web

Им благодариме на сите граѓани кои ја дадоа својата поддршка.

Продолжуваме со собирањето на потписи и во наредните часови и денови. 

Можете да прочитате

(Видео) Јакимовски најави мерка за помош на пенизонерите – гарантирани 25.000 денари за секое пензионерско семејство

Пендаровски: Прифаќам дебата со сите седум кандидати каде било и под какви било услови, нека дојде и Мицкоски како осми шпицен кандидат

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднина