Утрински Весник
Балкан

(Видео) Во Грција татко е снимен како фрлил новороденче во контејнер

Policija Sad Mia Foto.jpg

Татко е снимен од надзорна камера како фрлил новороденчето во контејнер во градот Враврони, објавија грчките медиуми. На видеото се гледа како маж од Непал држи две торби во левата рака, а во едната има бебе. Понатаму се гледа како оди низ ходникот, излегува надвор и ги фрла кесите во контејнер. Полицијата набрзо ги пронашла родителите, а таткото признал дека го фрлил бебето во ѓубре. Сепак, тој тврди дека не го убил детето туку дека бебето било прерано родено мртво. Полициски извори за „Прототема“ изјавија дека жената во четвртокот вечерта отишла во болница поради крварење, а лекарите и кажале дека е бремена. Сепак, не можеле да утврдат дали има спонтан абортус или нормално породување. Потоа биле повикани властите со полицајци да отидат во хотелската соба каде што престојувал парот и да извршат истрага. Според информациите во собата имало крв и на тоалетната шолја и на чаршафите и на други места. Фетусот е пронајден на депонијата во петокот а резултатите треба да бидат во понеделник.

Можете да прочитате

Драма на лет за Сплит: Maж се обидел насилно да влезе во пилотската кабина и се заклучил во тоалетот

Уапсен маж кој од воздушна пушка застрела момче во парк во Белград

Лицата кои се превезувале во малиот авион што се урна кај Загреб се хрватски државјани