Утрински Весник
Свет

(Видео) Пожар во Петроварадин, изгоре поранешна дискотека, се стравува дека има починати

(Видео) Пожар во Петроварадин, изгоре поранешна дискотека, се стравува дека има починати

Според неофицијални информации едно лице е повредено, во големиот пожар во кој целосно изгоре куќа во Петроварадин, пренесуваат медиумите во регионот.

dobivaj vesti na viber
Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

Ein Beitrag geteilt von NS Uživo (@nsuzivo.rs)

Пожарот избувнал утринава околу 5 часот, а неговата причина се уште не е позната.

Според првичните и неофицијални информации, по гаснењето на пожарот наводно биле пронајдени две тела. Истрагата е во тек.

Можете да прочитате

УНРВА го обвинува Израел дека мачел нејзини вработени за да ги признаат своите врски со Хамас

Апсења поради планирање напад на концертна сала во Брисел

Писториус: Апсурдни се тврдењата на Кремљ дека Германија планира војна со Русија