Утрински Весник
Македонија

Тепачка меѓу затвореници во Скопје

Тепачка меѓу затвореници во Скопје

Вчера во 18.30 часот во Полициската станица Чаир, Ш.И.(45) од с.Црн Врв, скопско, осуденик во Казнено-поправната установа Затвор Скопје пријавил дека во 12.45 часот во просторија во установата, бил физички нападнат од друг осуденик С.З..

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран