Утрински Весник
Македонија

По сообраќајна несреќа, скопјанец бил претепан од маж од Арачиново

Џип каменуван на обиколница во Скопје, косовец барал спас во полицијата откако и син му бил повреден

Во СВР Скопје, вчера во 16.00 часот К.А.(47) од Скопје пријавил дека околу 13.00 часот на подрачјето на Гази Баба, по претходно случена сообраќајна незгода, бил физички нападнат од М.А.(56) од с.Арачиново.

dobivaj vesti na viber

Тој бил со Н.А., по што му се заканиле со тврди предмети.

Според полицијата, по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран