Утрински Весник
Македонија

Спасовски: СДСМ е двоен победник на изборите на 8 мај

434136771 962839008546372 8036570812900929851 N.jpg

Носителот на листата на СДСМ во изборната единица 2, Оливер Спасовски, по завршување на Конгресот на СДСМ, на социјалните мрежи објави дека неговата партија ќе биде двоен побендик на изборите.

„На 8 мај СДСМ е двоен победник! Вечерва СДСМ го оддржа 28 Конгрес на кој беа донесени низа одлуки и беше претставена Изборната програма.

Благодарност до граѓаните за поддршката и до претседателот Ковачевски за укажаната доверба да ја предводам победата во Изборна единица 2, заедно со другарот Фатмир Битиќи како носители на листата за пратеници. Заедно да ја оствариме визијата за европска Македонија! Нема откажување од иднината“ напиша на Фејсбук Спасовски.

Можете да прочитате

ЦУК: Со хеликоптерска помош ренџерите гасат пожар на Шара

Костадиновска – Стојчевска: Младите имаат право на спокојна и достинствена иднина

Спасовски: Кумановци најдобро знаат со Стево имаме европска иднина, а со лажните патриоти повторна изолација