Утрински Весник
Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено

Од Македонија пат во извештајот во 17:40 часот, известуваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

dobivaj vesti na viber

Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат на Попова Шапка, во Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато, Плетвар и Пресека, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси