Утрински Весник
Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено
Ss2

Од Македонија пат во извештајот во 17:40 часот, известуваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

dobivaj vesti na viber

Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат на Попова Шапка, во Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато, Плетвар и Пресека, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Ss1

Ss1

Можете да прочитате

Спасовски: Новогодишен пакет од 100 евра за пензионерите, пензионерска картичка со попусти

Стевановиќ: СДСМ нема да се откаже од европска иднина и од држава во која има функционално владеење на правото

Даштевски: Гласањето помина мирно – 24info.mk