Утрински Весник
Македонија

(Видео) По една недела од извинувањето, Груби се пофали со нова рунда фудбал во Министерството за политички систем

(Видео) По една недела од извинувањето, Груби се пофали со нова рунда фудбал во Министерството за политички систем

Нова рунда фудбал се играла во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, со кое раководи Артан Груби. Тој пред една недела се извинуваше за спортувањето во кабинетот кога гости му беа останатите функционери од ДУИ, а денеска објави нови фотографии. За разлика од претходно, сега фудбал не игра тој, туку неговиот гостин.

dobivaj vesti na viber

„Пријателски разговор околу актуелната политичка ситуација, европската перспектива на земјата и целиот регион со американскиот филантроп и Претседател на Фондацијата ‘Отворено општество’, г-дин Александар Сорос“, напиша Груби.

Минатата недела имаше бура од реакции поради тоа што во Министерството се играше фудбал и кошарка. Поради тоа, Груби ѝ се извинуваше на јавноста.

„Ако тоа толку длабоко задира во вашите, твоите, во сите ваши чувства, јас навистина ви се извинувам затоа што сме играле фудбал и сме играле баскет. Ако толку задира во чувствата за било кој што е трогнат од таа слика“, кажа Груби пред осум дена.

Претходно, во истото Министерство, гости пречекуваше и средби остваруваше лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Можете да прочитате

Градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај стана почесен граѓанин на Гостивар

Граѓаните критикуваат, Касами се дообјаснува: Во објавата стои многу јасно тоа што сакавме да го кажеме

СДСМ: Касами очигледно нема ориентација во просторот