Утрински Весник
Спорт

Еуфорија во Сплит: Младинците на Хајдук пречекани како херои од „Торцида“

Еуфорија во Сплит: Младинците на Хајдук пречекани како херои од „Торцида“

Младинскиот тим на Хајдук Сплит обезбеди историски пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите откако по пенали на елиминира Борусија Дортмунд. Големиот успех предизвика вистинска еуфорија во Хрватска, а посебно во Сплит.

dobivaj vesti na viber

Навивачката група „Торцида“ им приреди неверојатен пречек на младите фудбалери на „Пољуд“, ги скандираа имињата на младите фудбалери и приредија невидена еуфорија.

Момците на тренерот Маио Будимир за ривал пред финалето ќе го имаат славниот Милан.

Можете да прочитате

Дончиќ со 40 поени, Далас повторно со „скап“ пораз

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ

(Видео) По победата на Вардар, Чкембари испратени со специјалци и полициски возила од Аеродром