Утрински Весник
Македонија

СДСМ: Не е до Деловникот, Мицкоски измислува за да го кочи патот кон ЕУ

СДСМ: Мицкоски да ја прекине блокадата на Скопје, повлекувањето на Ленин е провидна игра

Деловникот на Собранието не е прекршен, ДПМНЕ и Христијан Мицкоски како на лоша лента измислуваат работи само како алиби за своите неуспеси. Сите лаги на ДПМНЕ пропаднаа, сега се измислува нова, само за да го кочат патот кон ЕУ иако што немаат ниту еден аргумент зошто, велат СДСМ преку соопштение.

dobivaj vesti na viber

Според нив, Христијан Мицкоски е против ЕУ, дејствува против подобар живот за граѓаните, против нови и поголеми европски фондови, против забрзан напредок и европски стандарди.

– Граѓаните гледаат дека СДСМ се бори за просперитет и европска иднина за државата, а ДПМНЕ ја влече во изолација и неизвесност, велат од партијата.

Можете да прочитате

Одбележан јубилејот 65 години Машински факултет – Скопје

Во Куманово било запалено македонско знаме и поставено албанско – полицијата изврши увид

Заменик министерка за здравство не знае од што починало новороденчето во Битола, испратика наредба за инспекциски надзор