Утрински Весник
Македонија

Во Битола 21 санкционирани возачи под дејство на алкохол

Во текот на изминатата вечер (02/03.09.2023) во периодот од 23.00 до 04.00 часот на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

dobivaj vesti na viber

При контролата биле санкционирани 21 возачи За време на контролата биле санкционирани и 6 други видови прекршоци.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови.

 

Можете да прочитате

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија

Почнува новата редовна авиолинија Скопје – Љубљана

Приведена жена од Куманово, затекната при кражба