Утрински Весник
Балкан

Проговори таткото на напаѓачот од Младеновац: Повеќе се грижи за ранетиот полицаец, нема да го закопа синот!

957232 Milos Zujovic M.webp.webp

За Информер зборуваше Зоран Жујовиќ, таткото на вахабистот Милош Жујовиќ кој го рани жандарот Милош Јевремовиќ пред израелската амбасада во Белград.

– Таткото на Милош е крајно потресен од се што се случи. Повеќе се грижи за ранетиот полицаец отколку за неговиот убиен син. Рече дека нема намера ниту да го погреба – зборовите на Жујовиќ ги пренесе новинар на Информер, приклучувајќи се во живо од Младеновац во програмата на телевизијата Информер.

– Милош навлезе во сето тоа пред 4 години. Тој бил пријател со Игор Деспотовиќ (исто така уапсен), а оние со кои се впуштил во тоа се оженил со него и му нашле жена. Спомна и извесен Селим. Кога се ожени Игор Деспотовиќ, Милош му беше гарант или по наши правила кум – објасни нашиот новинар, нагласувајќи дека таткото на Милош не сакал да биде пред камерите.

– Мајка му е тешко болна, а самострелот го купи завчера. Милош вчера наутро излегол од куќата. Таткото се обидел да го одврати синот од сектата, но не успеал затоа што неговиот син стапнал на нозе. Не сакаше да ја види снаата на својот имот – рече нашиот новинар, цитирајќи го таткото на Милош.

Можете да прочитате

Вучиќ: Нема да паднеме на провокации, нема да војуваме против Бошњаците

Грција нема да испрати во Украина Ф-16 или противракетни системи

Голем антивладин протест во Тирана, фрлани молотови коктели врз владата и градскто собрание