Утрински Весник
Македонија

Ќе има ли директорска позиција и за Коце Трајановски?

Koce.jpeg

Ексградоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски е меѓу можните кандидати за директор од редовите на владејчката ВМРО ДПМНЕ, пренесува ТВ21.

Според информациите на телевизија Трајановски е можно решение за директорска позиција во Јавно претпријатие за државни патишта (ЈПДП).

Трајановски е поранешен градоначалник на Град Скопје и Општина Гази Баба.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари