Утрински Весник
Македонија

Подкастот кај Лазаров кратко прекина откако на Боки 13 му јавија дека има полиција во домот на неговите родители

Image 2.png

Вечерва со почеток од 20 часот започна да се емитува вториот дел, второто гостување на Бојан Јовановски- Боки 13 кај јутјуберот Стефан Лазаров.

По извесно време, подкастот мораше да биде прекинат откако на Јовановски му јавија дека има полиција во домот кај неговите родители. Боки откако се јави на неговата мајка ја напушти емисијатаа потоа се врати и опиша што се случило.

– Се слушнав со мајка ми, видно вознемирена, во два наврати доаѓало полиција во мојот дом во Тафталиџе. Ме бараат на информативен разговор. Пријавен сум по член 144 од КЗ, тоа е загрозување на безбедност. Моите информации велат дека Зоран Милески – Кичеец ме пријавил дека јас сум му ја загрозил безбедноста со тоа што сум споменал јавно и сум објавил дека тој стои позади заканите и тој е човекот што сакаше да ме замолчи, рече Јовановски.

Можете да прочитате

Забрчанец: Регионалната соработка на Западен Балкан е можна само ако опстојат доволен број прогресивни политички претставници и лидери

Двајца крадци украле автомобил во Битола, полицијата ги уапси

Меџити: Тројца-четворица пратеници од Европскиот фронт ќе бидат дел од новото мнозинство