Утрински Весник
Македонија

По пауза од шест месеци од утре приватните превозници пак ќе возат

Шутаров: Блокадата во Скопје е на Христијан Мицкоски и неговата совест
Ss2

Од Јавното сообраќајно претпријатије Скопје (ЈСП) информираaт дека од утре во јавниот превоз се враќаат 105 приватни автобуси. Скопјани ќе можат да се возат на линиите , 23, 45, 61, 63, 73, 9, 11, 11A, 12, 47A, 55, 19, 20, 22, 52 и 54.

dobivaj vesti na viber

Од ЈСП соопштија дека на 23 мај директорот на ова јавно претпријатие потпишал договор со приватните превозници и тие од утре ќе сообраќаат по скопските улици, со модерни автобуси, кои ги исполнуваат еколошките стандарди.

300x250 (7)

Во јавниот градски превоз учествуваат само автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје, приватните автобуси не возат од лани во ноември.

Ss1

Можете да прочитате

Спасовски: Новогодишен пакет од 100 евра за пензионерите, пензионерска картичка со попусти

Стевановиќ: СДСМ нема да се откаже од европска иднина и од држава во која има функционално владеење на правото

Даштевски: Гласањето помина мирно – 24info.mk