Утрински Весник
Свет

Папата е болен, не прима посетители

Папата смета дека конфликтот во Украина е светска војна

Папата Франциско (86) денеска нема да прима посетители поради настинка, соопшти Ватикан.

dobivaj vesti na viber

Според извештаите, папата има температура, објави Ројтерс.

Портпаролот на Ватикан, Матео Бруни за британската агенција не даде повеќе детали за здравствената состојба на 86-годишниот папа.

Можете да прочитате

Американски булдог го нападнал сопственикот на игралиште во Англија: реагирала и полицијата

Вучиќ за Си-Ен-Ен: Србија ги спроведе сите меѓународни обврски, Косово ниту една

Бебе починало откако родителите го оставиле три часа во жежок автомобил во Флорида