Утрински Весник
Свет

Косовската полиција воведе 12-часовни смени поради можна ескалација на северот на Косово

Косовската полиција воведе 12-часовни смени поради можна ескалација на северот на Косово

Припадниците на косовската полиција воведоа 12-часовни работни смени за да бидат во состојба на готовност во случај на ескалација на ситуацијата на северот на Косово, пренесува „Репортер“.

dobivaj vesti na viber

Според овој медиум, полицијата преминала од осумчасовно на 12-часовно работно време за да биде во состојба на готовност во случај на тензична ситуација на северот на покраината.

Косовската полиција упадна во зградата на општина Зубин Поток, каде се собраа граѓани во обид да го спречат нејзиниот влез, јави репортер на Танјуг.

Можете да прочитате

Сателитски снимки го покажуваат размерот на катастрофата во Украина: водата проголта цели градови, куќи, паркови

„Еколошка катастрофа, Чернобил, помор и поплави“ – последиците од рушењето на браната во Украина би можеле да бидат огромни

(Видео) Еди Рама ја зграпчи и ја бакна италијанската премиерка, опозицијата вели дека се однесувал како холивудска ѕвезда