Утрински Весник
Балкан

Кај хотел во центарот на Белград пронајдена сомнителна торба, полицијата е на терен

Hotel Moskva Belgrad.jpg

Во близина на хотелот Москва во центарот на Белград, на клупа, пред влезот во паркот Теразиска тераса, пронајдена е сомнителна торба. Според неофицијални информации до кои дојде Данас, полицијата добила лажна дојава за бомба.

Силни полициски сили се на терен. Припадниците на српското МВР го регулирале сообраќајот во тој дел на Белград и не им дозволувале на минувачите да се приближат до платото пред хотелот, како и до блискиот парк, пренесува Данас. Сепак, се очекува наскоро сообраќајот да се одвива нормално.

Некои припадници на српското МВР беа во заштитни одела, други беа вооружени со долги цевки, а на терен имаше и полициско куче.

Можете да прочитате

Вучиќ: „Благодарност“ за сето она што го направивме за Скопје

Одлуката на Уставниот суд му го блокира патот на Милановиќ да формира влада

Милановиќ: Волјата на граѓаните ќе одредува што понатаму, а не уставните судии, ова е подготовка за државен удар