Утрински Весник
Спорт

Чаби Алонсо и „фармацевтите“ го стопираа Баерн!

Чаби Алонсо и „фармацевтите“ го стопираа Баерн!

Баерн Минхен остануваат на второто место на Бундеслигата по неочекуваниот 2:1 пораз на „Бај арената“ од Баер Леверкузен, клубот каде што тренер е нивниот поранешен играч Чаби Алонсо.

dobivaj vesti na viber

Двата пенали на Езекиел Паласиос беа доволни за да се осигура победата откако први дојдоа во водство Баерн преку Џошуа Кимих. Со овој пораз, Баерн остануваат втори со еден поен заостанување зад Борусија Дортмунд по 25 комплетни кола.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име