Утрински Весник
Спорт

Борко Ристовски ја честиташе титулата на Еурофарм Пелистер: „Заслужено!“

Борко Ристовски ја честиташе титулата на Еурофарм Пелистер: „Заслужено!“

Еурофарм Пелистер после 18 години успеа да ја освои титулата во ракометниот шампионат на Македонија. Клучен беше триумфот над РК Вардар 1961 во Битола, а „црвено-црните“ кикснаа и на вчерашното гостување против Тиквеш во Кавадарци.

dobivaj vesti na viber

Тоа им ја донесе титулата на битолчани на едно коло пред крајот, откако го победија Охрид на гостински терен.

Кој вели дека нема фер-плеј меѓу големите ракометни ривали во Македонија? Борко Ристовски, голманот на РК Вардар 1961, јавно им честиташе на ракометарите на Еурофарм Пелистер за освоениот шампионски трофеј.

„Треба да се биде чесен и искрен и да се честита на освојување на титула во првенството!“, истакна Борко Ристовски на Инстаграм.

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема