Утрински Весник
Свет

Автомобил влетал во пешаци на аеродром во Германија, неколку лица повредени

Автомобил влетал во пешаци на аеродром во Германија, неколку лица повредени

Непознат маж со својот автомобил влетал во пешаци во паркинг-гаражата на аеродромот „Келн-Бон“ на западот од земјата, при што повредил неколку лица. Според локалната полиција, мажот удрил и во неколку автомобили, пренесуваат германските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Полицијата соопшти дека има индиции оти мажот имал проблеми со менталното здравје.

Како што дознава „Билд“, мажот давал отпор при апсењето пред полицијата да го совлада. Повредени се и двајца полицајци.

 

Можете да прочитате

Протече нов нацрт договор на СЗО: „Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Бремен маж на насловна на познат магазин го шокираше светот: „Јас сум доказ дека може“

Серија напади врз Русија: Гранатирани села, беспилотни летала погодија складиште за гориво