Утрински Весник
Свет

Жена во Црна Гора усмртена од машина за чистење на снег

Жена во Црна Гора усмртена од машина за чистење на снег

Машина за чистење снег усмрти 33-годишна жена во Жабљак.

dobivaj vesti na viber

Несреќата се случила во центарот на градот.

Според „Вијести“ од Подгорица, со машината за чистење снег управувал Н.П.

Истрагата е во тек.

Можете да прочитате

Анкета: Повеќето Финци поддржуваат влез во НАТО без Шведска

Столтенберг: Русија да дозволи инспекција на нуклеарни постројки

Германија одобри испраќање постари тенкови во Украина