Утрински Весник
Балкан

Земјотрес ја погоди Грција – 24info.mk

1708588838 D0b2d0b5d187d0b5d180d0b2d0b0 D0b7d0b5d0bcd198d0bed182d180d0b5d181 D0bed0b4 5 2 D181d182d0b5d0bfd0b5d0bdd0b8 D0b2d0be D0b0d0bbd0b1d0b0 63cba5e1d9d94.jpeg

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на Крит, на 63 километри од Ираклион, на длабочина од 14 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Земјотресот е регистриран во 9:34 часот по локално време.

Можете да прочитате

Екс припадник на ОВК уапсен во Македонија – Белград бара екстрадиција, Приштина ослободување

Дачиќ очекува од Македонија да го екстрадира Рамадани

Српската полиција ја опколи Лозница, се трага по напаѓачот на полицајците