Утрински Весник
Македонија

Трајановски ја презеде директорската функција во ЈП за државни патишта

Koce Trajanovski Rustemi 960x510 1.png

Во просториите на Јавното претпријатие за државни патишта вчера се изврши примопредавање на директорската функција.

Новиот директор Коце Трајановски ја презеде функцијата од Ејуп Рустеми.

Рустеми го запозна директорот Трајановски со состојбите и функционирањето на претпријатието.

Можете да прочитате

Приведен дрвокрадец во Скопје, следува пријава

ВО ИЗМИНАТАТА НЕДЕЛА ЦАРИНСКАТА УПРАВА ЗАПЛЕНИ ЦИГАРИ, ВОЗИЛА, ОБЛЕКА И ДРУГО

СДСМ: Дали Муцунски, Тошковски и Мисајловски исто имаат проблем со колената?