Утрински Весник
Скопје

Во Скопје утре посебен режим на сообраќај 

100508674 3130656173647240 6129081806437220352 N.jpg

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 07.05.2024 (вторник), поради одржување на настан за одбележување „7 Мај – Ден на полиција”, во периодот од 08.00  до 18.00 часот за сообраќај ќе биде затворен бул.„АСНОМ” на потегот од крстосница со бул.„Србија” до крстосница со бул.„Февруарски поход”. Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за пренасочување на сообраќајот.  Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат полициските службеници.  

Можете да прочитате

Во сабота и недела во Скопје прскање против комарци

Општина Карпош води постапка против диво поставениот луна парк кај базенот ,,Борис Трајковски”

Град Скопје поставува фекална канализација на улица 100 во Волково