Утрински Весник
Македонија

(ВИДЕО) Закани дека ќе му ја убијат фамилијата добивал Апасиев: Политички е поврзано

Apasiev.jpg

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев при гостување во поткастот „Претрес со Ландов“ кажа дека бил мета на закани од радикални структури. Тој објасни дека неговата пријава не била сфатена сериозно од Обвинителството, а во неврзан муабет со ексминистерот Оливер Спасовски добил утеха наместо процесирање на пријавата.

„Ќе ти заколеме фамилија, тебе… Политички е поврзано“, рече Апасиев.

Тој кажа дека обвинителката го убедувала дека безопасни се нападите. Погледнете ги деталите во поткастот:

Можете да прочитате

РЕК Битола работи со еден блок

РЕК Битола работи со еден блок

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)