Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Столе Димитриевски дојде во дрес на Буфон пред мечот со Италија

(ВИДЕО) Столе Димитриевски дојде во дрес на Буфон пред мечот со Италија

Фудбалската репрезентација на Македонија од денеска е на собир во пресрет на натпреварите против Италија (9.септември) во Скопје и против Малта (12. септември) во Ла Валета. Со надеж дека резултатите ќе бидат подобри од минатиот мини циклус, селекторот Благоја Милевски ги пречека репрезентативците.

dobivaj vesti na viber

Интересен беше стајлингот на голманот Столе Димитриевски кој дојде облечен во голмански дрес на Џанлуиџи Буфон, легендарниот италијански чувар на мрежата, кој неодамна стави крај на кариерата и сега ќе биде тим-менаџер на националниот тим на „аѕурите“.

Можете да прочитате

Шампионскиот дрес на Чембрлен продаден за речиси 5.000.000 долари

Истрага против четворица играчи на ПСЖ поради навредливи песни

Барса обвинета за корупција, претседателите на суд