Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Имобиле донесе триумф за Лацио во Удине

(ВИДЕО) Имобиле донесе триумф за Лацио во Удине

Лацио стигна до 20. победа во Серија А оваа сезона откако го совлада Удинезе на гости со 0:1. Со тоа „лацијалите“ се зацврстија на третата позиција со 68 бода.

dobivaj vesti na viber

Чиро Имобиле во 61.минута од пенал го постигна единствениот гол на натпреварот.

Во тимот на Удинезе во последните дваесетина минути настапи и македонскиот репрезентативец Илија Несторовски.Можете да прочитате

Покетино почна со чистката – Челси нема да го откупи договорот на Феликс

Де Лаурентис подготвил богата понуда за тренерот на Порто

Воска се раздели со тренерот Берат Имери