Утрински Весник
Македонија

Убиена е жена во Сараево: Уапсени се сопругот и свекорот

Fah Ha170089policijapolicajac.jpg

Полицијата уапси три лица за убиство на Н.Р.(38) од Сараево!

Зад бравата се нејзиниот сопруг Г.Р.(36) кој е осомничен за убиство и неговата мајка Л.Р.(76) за соизвршителство. Полицијата го уапсила и Љ.Ј.(67), кој наводно им помагал по делото.

Локалните медиуми јавуваат дека полицијата го пронашла телото на Н.Р., која била убиена пред неколку дена, во стан на улицата Колодворска . Полицијата во станот пронашла предмети и траги од делото.

Телото на убиената е пренесено во обвинителството во Бара, каде по наредба на обвинителството ќе биде извршена обдукција.

По кривичната истрага, уапсените ќе бидат предадени во надлежност на Кантоналното обвинителство на кантонот Сараево.

Можете да прочитате

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)

Мицкоски на НАТО самитот беше маргиналец, пропуштена шанса да се зајакне позицијата на државатав

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО