Утрински Весник
Свет

Уапсени две лица за убиството во хотел во Приштина

Уапсени две лица за убиството во хотел во Приштина

Две лица се уапсени за денешното убиство на едно лице во хотел во населбата Арберија во Приштина, јавуваат Репортери.

dobivaj vesti na viber

Обвинителот донесе решение за притвор на А.М. и М.М., кои под полициски безбедносни мерки се примени во болница, а кои се осомничени и за кривично дело „тешко убиство““, изјави портпаролката на Основното обвинителство на Приштина, Љаурета Уљај.

Косовската полиција соопшти дека едно лице починало од прострелни рани, а две се повредени од остро оружје во хотелот во приштинската населба „Арберија“. Како што информираат од полицијата, двајцата повредени се упатени на лекарска помош.

Можете да прочитате

(Видео) Потресни сведоштва на украинските деца кои беа вратени од Русија

Пронајдени нови докази за убиството на малолетната Луиза во Германија, оружјето сѐ уште мистерија

Автомобил влетал во пешаци на аеродром во Германија, неколку лица повредени