Утрински Весник
Спорт

Роналдо даде гол од слободен удар

Роналдо даде гол од слободен удар

Ал Наср ја забележа втората победа во низа, овој пат во лигата на Саудиска Арабија. Со пресврт славеа против Абха со 2:1.

dobivaj vesti na viber

Гостите поведоа преку Адам во 26. минута и имаа предност на полувремето, но потоа Кристијано Роналдо од слободен удар од околу 25 метри ја испрати топката директно во голот.

Ова е деветти гол на Роналдо откако пристигна во Ал Наср.

Голот за победа го постигна Талиска од пенал во 86.минута.

 

Можете да прочитате

Лука Модриќ влезе во игра и по шест минути со гол му донесе победа на Реал

Ливерпул го победи Челзи и го освои трофејот во Лига купот

(ВИДЕО) По тежок директен судир со глави играчот на Бордо заврши во кома