Утрински Весник
Македонија

Ковачевски со новинарите го чека исходот од дијалогот Белград-Приштина во Охрид

Ковачевски со новинарите го чека исходот од дијалогот Белград-Приштина во Охрид

Премиерот Димитар Ковачевски ги посети новинарите во прес-центарот кои на највисоко ниво ја следат денешната рунда дијалог меѓу Белград и Приштина.

dobivaj vesti na viber

Инаку, повеќе од 200 новинарски екипи од Македонија, Србија, Косово, од регионот и од Европа веќе 12 часа чекаат некаква официјална информација од преговорите меѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти, под покровителство на ЕУ што се одвиваат во вилата „Билјана“ во Охрид.

Можете да прочитате

Апелација одлучи за „Плацеви на Водно“: Мијалков ослободен од затвор, Груевски треба да одлежи седум години

(Видео) Четири вреќи со марихуана вредни околу 100.000 евра запленети од полицијата, дилерите при бегство оштетиле полициско возило

Интервју со професор Горан Ајдински: УКИМ заслужува многу повеќе