Утрински Весник
Балкан

Уапсени 15 лица на Миконос поради тепачка во која има една жртва

Screenshot 20240511 123548 Messenger.jpg

Грчката полиција денеска уапси 15 лица поради учество во тепачката што вчера вечер се случила на островот Миконос, а во која загина еден маж, а друго лице се здоби со сериозни повреди. Се очекува дека најмалку седуммина од уапсените ќе одговараат за кршење на законите за оружје, дрога и странци, пишува порталот Екатимерини. Инцидентот во кој учествувале околу 25 пакистански државјани и во кој биле избодени две жртви, се случил зад ноќен клуб во Миконос. По тепачката полицијата извршила проверки во пристаништето на островот и на аеродромот со цел да го идентификува и уапси извршителот на убиството, пишува грчкиот портал.

Можете да прочитате

Драма на лет за Сплит: Maж се обидел насилно да влезе во пилотската кабина и се заклучил во тоалетот

Уапсен маж кој од воздушна пушка застрела момче во парк во Белград

Лицата кои се превезувале во малиот авион што се урна кај Загреб се хрватски државјани