Утрински Весник
Свет

Три лица загинаа, двајца тешко ранети пренесени во болница по пукање во бар во Канзас Сити

Три лица загинаа, двајца тешко ранети пренесени во болница по пукање во бар во Канзас Сити

Три лица загинаа, а две се ранети, од кои едно потешко, во пукање во бар во Канзас Сити, Мисури, што се случи рано утринава, соопшти полицијата.

dobivaj vesti na viber

Службеничката на полициската управа во Канзас Сити, Дона Дрејк, објави дека две лица починале на лице место, а третото починало во болница, пренесе АП.

Жртвите се полнолетни, соопшти полицијата, додавајќи дека нападот е под истрага.

Во САД во првите четири месеци и шест дена од оваа година загинаа 115 лица во 22 масовни убиства, објави Гласот на Америка.

Можете да прочитате

Летовите кон Москва ги намалуваат шансите на Грузија за кандидатски статус за ЕУ

ЦРЕА: Нафтената војна на Западот против Русија го губи момент

(Видео) Шефот на Вагнер бесен: Зошто по ѓаволите пуштате дронови да летаат кон Москва?