Утрински Весник
Македонија

Тренер по карате им покажувал експлицитни фотографии на девојчиња

Тренер по карате им покажувал експлицитни фотографии на девојчиња

Тренер на карате клуб во Скопје им покажувал експлицитни фотографии на малолетнички и од нив барал да фотографираат друга врсничка.

dobivaj vesti na viber

Случајот во полицијата го пријавиле мајките на девојчињата.

Според информациите од МВР, недоличните сцени се случувале за време на тренинзите и по завршувањето, во проториите на карате клубот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Земјава испраќа помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Oсмани: ОБСЕ дава сериозна поддршка преку активности и проекти за борба против антисемитизмот

Ковачевски – ОБСЕ „Квинта“ амбасадори: Северна Македонија е позитивен пример како низ дијалог се наоѓаат решенија кои водат кон стабилност и просперитет