Утрински Весник
Македонија

Тошковски најави изградба на нова полициска станица во Бутел

Dsc 1585 1024x652 1.jpg

Изградба на нова полициска станица во Бутел, најави министерот за внатрешни работи Панче Тошковски по денешната средба со градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски.

„Еден од приоритетите во делот на изградба на нови објекти е полициската станица во oпштина Бутел, објект кој е во најлоша состојба. Oд тие причини веднаш се почнува со средување на проектна документација и пренамена на средства со цел што поскоро да започне изградбата на станицата. Вработените во МВР заслужуваат да работат во нормални услови, што ќе придонесе за зголемување на квалитетот на услугите кои ги даваат кон граѓаните и ултимативно, зголемување на безбедноста на граѓаните, што е наш приоритет, потенцирал министерот Тошковски на средбата“, велат од МВР.

Можете да прочитате

Попладнево земјотрес во Скопје – 24info.mk

Никој не сака да ја менува компресорската станица во Клинички центар

До петок сончево и многу топло, за викендот дожд и пад на температурите