Утрински Весник
Македонија

Нови цени на горивата од полноќ, има поскaпување

Benzin Goriva.jpg

Цената на ЕУРОСУПЕР 95 од вечерва на полноќ се зголемува за 0,5 денари, и ќе изнесува 83 денари по литар.

Цената на ЕУРОСУПЕР 98 останува непроменета, односно 85 денари, додека цената на ЕУРОДИЗЕЛ исто е непроменета, и ќе се продава по 76,5 денари по литар.

Цената на екстралесното место останува иста (75 денари), додека незначително поскапување на мазутот од 0,1 денар, и ќе изнесува 48 денари по килограм.

Можете да прочитате

Осуденик од Струмица уапсен за кражба на пари од црква

Герасимовски до Град Скопје: Преполните контејнери се потенцијална зараза, чистете ги навреме

Со нож сакал да го нападне брат му: Кривична за маж од Прилеп