Утрински Весник
Македонија

Сообраќајна несреќа во Гостивар: со „бмв“ удрил во пешак, а потоа во ограда и куќа, двајца тешко повредени

Возило излетало од патот кај село Романовце, возачот е тешко повреден

Вчера, во 18.10 часот, во СВР Тетово пријавено е дека на улицата ЈНА во Гостивар, патничко моторно возило „бмв“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 22-годишниот Е. М. од гостиварски Балиндол, удрило во 18-годишниот пешак Х. Н. од Гостивар, а потоа во ограда и куќа на истата улица, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

„Во несреќата пешакот и сопатникот во возилото В. Ќ. (28) од Гостивар добиле тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница ‘Ферид Мурад’“, соопшти СВР Тетово.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Можете да прочитате

Димитров: Добро е што ниту НД ниту ВМРО-ДПМНЕ немаат намера да го урнат мостот што со толку напор го изградивме

Едукативен настан за подигнување на свесноста за лицата со дијабет – земјава сѐ уште без развиен концепт за менаџирање со дијабетес

66-годишен скопјанец почина од струен удар додека косел трева