Утрински Весник
Македонија

На скопскиот аеродром уапсен државјанин на Турција

Српски државјанин уапсен на скопскиот аеродром, бил баран од Интерпол Холандија

Вчера, во 15.30 часот, на граничниот премин Меѓународен аеродром „Скопје“, полициски службеници го лишиле од слобода 21-годишниот О. Г. од Република Турција затоа што при пасошка контрола и проверка во оперативната евиденција било констатирано дека евидирал со мерка „апси“ поради сторено кривично дело по член 386 од Кривичниот законик, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Аеродром за понатамошна постапка.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран