Утрински Весник
Македонија

Се уште нема ниту еден осомничен за убиството на лекарот Трпковски

D 1.png
Ss2

Полицијата се уште трага по сторителот на убиството на 67 годишниот лекар Ацо Трпковски.

Засега нема осомничени.

300x250 (7)

„МВР работи на откривање на сторител, во координација со јавен обвинител. Се очекува и наодот од обдукцијата“, велат од Обвинителство.

Според информациите, во моментов се анализира собраниот доказен материјал, и се прегледуваат снимки од безбедносни камери со цел да се влезе во трага.

Ss1

Можете да прочитате

Левен: Гласајте за СДСМ и Пендаровски, само тие имаат јасен план за Македонија

Во Косово приведен македонски државјанин баран со меѓународна потерница заради тешко убиство

Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија