Утрински Весник
Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски: СДСМ и Пендаровски се победници на изборите

Kovachevskik.jpg
Ss2

За сите нас како граѓани, изборот е помеѓу надеж и просперитетна иднина со СДСМ или безнадежност и враќање 10 години назад со ВМРО-ДПМНЕ, порача во обраќањето на Конгресот на партијата, претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски.

„Затоа, ве повикувам, на претстојните избори, да го поддржиме Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, да го поддржиме СДСМ“ повика Ковачевски по што следуваа овации од присутните делегати на Конгресот.

300x250 (7)

„Стево Пендаровски е победничкиот кандидат на изборите, кандидат кој има јасна визија за нашата држава“ рече Ковачевски и повика на поддршка со порака „Нема откажување од иднината“.

Ss1

Можете да прочитате

Левен: Гласајте за СДСМ и Пендаровски, само тие имаат јасен план за Македонија

Во Косово приведен македонски државјанин баран со меѓународна потерница заради тешко убиство

Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија