Утрински Весник
Македонија

Санкционирани 14 пијани возачи во Битола

Санкционирани 14 пијани возачи во Битола

Во текот на изминатата ноќ во периодот од 23.00 до 05.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол, соопштија од МВР.

dobivaj vesti na viber

При контролата биле санкционирани се 14 возачи. Од нив 6 на територија на  Битола, 7 во Прилеп и 1 Ресен. За време на контролата биле санкционирани и 21 други видови прекршоци.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила.

Можете да прочитате

ЦУК: Изминатото деноноќие девет пожари на отворено

„Украина – две години хероизам“ – голема мултимедијална конференција во Скопје

ТОПЛИОТ “ЕЛ НИЊО” СИ ГО ПРАВИ СВОЕТО: Oваа недела уште потопла од минатата!