Утрински Весник
Спорт

Сампдорија испушти победа што живот значи

Сампдорија испушти победа што живот значи

Сампдорија испушти многу важна победа на гости против Монца откако одигра 2:2. Матео Песина од пенал во 98.минута успеа да израмни и да донесе бод за Монца и ја намали надежта за обезбедување опстанок на гостите во Серија А оваа сезона.

dobivaj vesti na viber

Маноло Габијадини донесе предност за Самп во 12.минута, а израмни Андреа Петања во 35.минута. Во вториот дел Габијадини со својот втор гол во 58.минута повторно обебзеди предност за Сампдорија, но Песина израмни од пенал длабоко во судиското продолжение.



Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име