Утрински Весник
Спорт

Столе Димитриевски со „сува мрежа“, Рајо гледа и кон ЛШ

Столе Димитриевски со „сува мрежа“, Рајо гледа и кон ЛШ

Рајо Валјекано оствари значаен триумф (2:0) против Алмерија на домашен терен и ја продолжува трката за пласман во Лигата на шампионите. Сега тимот на Столе Димитриевски има 32 бода, само три помалку од четвртопласираниот Атлетико Мадрид, кој е на позиција која води во ЛШ.

dobivaj vesti na viber

Македонскиот репрезентативен голман беше одличен, сигурно ја чуваше мрежата и не дозволи да биде совладан.

Рајо поведе со автоголот на Родриго Ели во 54.минута, а Алваро Гарсија девет минути подоцна го реши победникот.Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име