Утрински Весник
Спорт

Карлос Кеирош нов селектор на Катар

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Португалскиот стратег Карлос Кеирош е назначен за нов селектор на фудбалската репрезентација на Катар. Домаќинот на последното Светско првенство беше без селектор од крајот на минатата година кога истече договорот на Шпанецот Феликс Санчез.

dobivaj vesti na viber

69-годишниот Кеирош е поранешен тренер на Реал Мадрид, а беше и селектор на репрезентациите на Иран, Португалија, ОАЕ, Јужна Африка, Колумбија и на Египет.

Тој неодамна го предводеше Иран на Светското првенство во Катар.

Можете да прочитате

Сопственикот на Рома го купува Евертон за 475 милиони евра

ЕВРО 2024: Премиерниот натпревар го следеле 22 милиони телевизиски гледачи во Германија

ИОК: На Игрите во Париз 14 руски и 11 белоруски спортисти