Утрински Весник
Македонија

Саем на кариера на Универзитетот „Мајка Тереза“-Скопје

20240514160357 Big 730x400 50.webp.webp

Универзитетот „Мајка Тереза“ во Скопје денеска ќе организира Саем на кариера во просториите на новиот објект во поранешната касарна „Илинден“.

Како што соопшти Универзитетот, присуство на саемот потврдиле 22 компании.

На настанот е најавено да се обратат ректорот Изет Зеќири, претседателот на Стопанската комора на северозападна Македонија Менди Ќира и претседателот на Бизнис-конфедерацијата Миле Бошков.

Можете да прочитате

„Мал Битолски Монмартр“ повторно во  Бигорски 

15-годишно девојче исчезна од установа за згрижување деца

Матични се жалат на казни за пречекорувања на издадени лекови, од Фондот велат реакцијата е поради целта за рационално препишување лекови