Утрински Весник
Македонија

Запалено возилото на директорот на затворот Идризово

Pozhar.jpg

Рано утрово е запалено возилото на директорот на КПУ Идризово, Зоран Јовановски дознава 24инфо.мк.

Опожареното возило на паркинг во Кисела Вода зафатило и дел од фасадата и балконите од најблиската зграда.

Екипи на МВР извршиле увид на местото на настанот.

Можете да прочитате

Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“

„Мал Битолски Монмартр“ повторно во  Бигорски 

15-годишно девојче исчезна од установа за згрижување деца